Aktüel haberler (15.07.19)

TEZAHÜRATLAR MOTÄ°VE ETMİŞ!
Wimbledonfinalinde Roger Federer’i 3-2 mağlup eden Novak Djokovic, zaferin sırrını açıkladı. 4 saat 57 dakikayla Wimbledon tarihinin en uzun finali olan unutulmaz maçla ilgili konuşan Sırp raket, “Federer tezahüratlarını ‘Novak’ olarak duyuyordum. Beni daha çok motive etti. Kendime karşımdaki atletten daha yeterli olduğunu söyledim” tabirlerini kullandı.

DANİ ALVES TOPÇULAR’A
Arsenal’in, PSG’den ayrılan Dani Alves (36) için nabız yokladığı argüman edildi. Brezilyalı sağ bek, 40 kupayla ‘en çok kupa kazanan oyuncu’ unvanını elinde bulunduruyor.

ESRA PARILTI TRÄ°ATLONDA ŞAMPİYON OLDU
Millitriatlet Esra Parıltı Gökçek, Kivu Gölü Sprint Afrika Kupası’nda seçkin bayanlar kategorisinde şampiyon oldu. Afrika Triatlon Birliği tarafından Ruanda’da düzenlenen Kivu Gölü Sprint Afrika Kupası’nda yarışan Esra Işık, seçkin bayanlar yarışını kazandı. Ulusal atlet, topladığı 204 puanla dünya sıralamasında 28 basamak çıkarak 143’üncülüğe, Avrupa sıralamasında ise 14 basamak atlayarak 66’ncılığa yükseldi. Su sporlarını çok sevdiği için 10 yaşında yüzme öğrendiğini belirten 21 yaşındaki Esra, 13 yaşında triatloncu olmaya karar verdiğini söyledi.?

KISA KISA…
FIFAkokartlı Türk bayan yardımcı hakem Betül Işık Yılmaz, Bayanlar 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası’ndaki İngiltere- Almanya maçında misyon yapacak.

Juventus, Ajax’ın genç yıldızı (19) De Ligt’i resmen bitiriyor… Hem kulüp hem de oyuncuyla mutabakata varan Torino takımı, ödeme planındaki görüşmelerin akabinde transferi resmiyete dökecek.

JoseMourinho, “Copa America’ya Portekiz’i davet ederlerse; Ronaldo, Messi’den evvel bu kupayı kazanabilir” diyerek yeni bir tartışma başlattı.

ZlatanIbrahimovic, bu kere Ajax’ı gaye aldı. İsveçli yıldız, “Genelde ayrıldığım bir kulübe geri dönmem fakat Ajax’ta yönetici olarak misyon alabilirim. Oradaki herkesten çok daha yeterli iş çıkarırım” dedi.

Porto,geçtiğimiz aylarda idmanda kalp krizi geçiren Iker Casillas’ın, yönetici olarak kadroda kalacağını açıkladı. 38 yaşındaki eldiven, antrenör ve kulüp konseyi ortasında irtibat kuracak.