Ankara Tenis Kulübü’nde corona virüsü şoku!

Birebir tesiste çalışmalarını sürdüren Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) atletleri bu gelişme üzerine öbür bir tesise alındı. Corona virüsü testi müspet çıkan isimlerin 4 gündür tesise gelmedikleri, kendi atletlerini da tesise getirmedikleri öğrenildi. Lakin olay TOHM atletlerinden gizlendi.

ATK OLAYI GİZLEDİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı devreye girdi ve Türkiye Tenis Federasyonu yetkililerinden bilgi aldı. Olayın yeni öğrenildiği ve gereken tedbirlerin alınarak TOHM çalışmalarını sürdüren, yaşları 14-18 ortasında olan atletlerde rastgele bir virüs belirtisi olmadığı belirtildi. ATK yetkililerinin kendi atletleri için tedbir aldıkları fakat TOHM atletleri için tedbir almamaları ve çalışmalarına müsaade verilmesi konusu ise artık araştırılıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri , Ankara Spor Vilayet Müdürü Mustafa Çelik’e talimat vererek testlerin yapılmasını ve temaslı bireyler konusunda gerekenlerin yapılmasını istedi.

SPOR VİLAYET MÜDÜRÜ ÇELİK: GEREKLİ PROSEDÜRLERİ UYGULAYACAĞIZ
Ankara Spor Vilayet Müdürü Mustafa Çelik, şu an için TOHM atletlerinde corona virüsü belirtisi olmadığını söyledi ve “Sadece temaslı kümeye giriyorlar. Biz önlem maksatlı test yapacağız. Gerekli prosedürleri uygulayıp, gerekirse mesken karantinasına alacağız” diye konuştu.

TENİS FEDERASYONU LİDERİ CENGİZ DURMUŞ: OLAYI TAKİP EDİYORUZ
Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş olayı takip ettiklerini belirterek, “Olayı öğrendiğimiz anda tedbirlerimizi alarak atletlerimizi farklı bir tesise aldık. Bakanlığımıza bilgi verdik ve Spor Vilayet Müdürlüğümüz atletleri sıhhat müdürlüğü ile görüşerek test yahut belirti halinde temas mevzularını araştıracak” dedi.

AİLELER OLAYA REAKSİYON GÖSTERDİ
İsminin açıklanmasını istemeyen bir veli, ”2 hafta evvel TOHM ve Genç Ulusal Kadro atletlerinin davet edildiği kampa virüs salgınını ileri sürerek atletler hakkında soruşturma açanlar, TOHM atletlerinin çalıştırıldığı özel kulübün antrenörlerinin testleri olumlu çıktı. Üstelik 4 gündür kulüp kendi sporcularınn idmanlarını iptal ettiği halde, TOHM Ankara Vilayet koordinatörlüğüne ve atletlere bilgi verilmiyor ve Tohm’un başında görevlendirilenlerin neden haberi yok. Bizlere nasıl bilgi verilmez, anlamıyorum. Artık hepimiz panik haldeyiz. Bakanlığımız çabucak devreye girdi ve test ile temaslıları araştırıyor. ATK yetkililerinin yaptığı gerçek değil. Kendi atletlerinin ve üyelerinin bilgisi olduğu yerde bizim TOHM atletlerine ve ailelere nasıl haber verilmez?” diyerek şikayetlerini lisana getirdi.