Antalya Open’da şampiyon Lorenzo Sonego

Türkiye Tenis Federasyonu himayesinde ve Kaya Palazzo Golf Resort konut sahipliğinde düzenlenen Turkish Airlines Antalya Open’da, 24 yaşındaki İtalyan raket Lorenzo Sonego, birinci seti kaybettiği ve 1 maç puanı çevirdiği maçtan 6-7, 7-6, 6-1 ile galip ayrıldı ve keyifli sona ulaştı.
Kıyasıya bir gayrete sahne olan final maçında oyuncular birinci iki set tie-break’ler sonucunda paylaşırken hiç servis kırma yaşanmadı. Birinci iki setteki servis performansını karar setinde de koruyan isim ise Lorenzo Sonego oldu. İtalyan tenisçi üçüncü sette Kecmanovic’in servisini iki kere kırmayı başarırken 25 ace ürettiği güçlü performansıyla müsabakayı 2 saat 49 dakikada noktaladı.

Antalya öncesinde mesleğinde ATP düzeyinde çeyrek finalden ilerisini göremeyen 24 yaşındaki Sonego, seribaşı olmadığı Turkish Airlines Antalya Open’da finale gelene kadar sırasıyla 8 numaralı seribaşı Joao Sousa, Prajnesh Gunneswaran, 2 numaralı seribaşı Adrian Mannarino ve 4 numara Pablo Carreno Busta’yı mağlup etmeyi başardı.

Mesleğinin birinci ATP şampiyonluğuna ulaştığı Turkish Airlines Antalya Open’da 76 bin euro’luk para ödülünün de sahibi olan Lorenzo Sonego, birebir vakitte kazandığı 250 puanla dünya sıralamasında 29 sıra birden yükselerek 46. basamağa yerleşti.

Turkish Airlines Antalya Open’ın birinci yılı olan 2017’de şampiyonluğa ulaşan Yuichi Sugita da ATP düzeyindeki kupasını kaldırmıştı.