Aptalca parti

Aylardırdünyayı saran koronavirüs tehlikesinin şimdi bitmediği her alanda kendini gösteriyor. Ünlü tenisçi Novak Djokovic’in yardım emelli düzenlediği Adria Turnuvası’na katılan ünlü raketler ve tertip çalışanlarında koronavirüse rastlandı. Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov ile Hırvat Borna Coric’in testleri olumlu çıktı. Djokovic’in kondisyoneri Marko Paniki’de de koronavirüse rastlandı. Öbür tenisçiler Zverev ve Cilic’in testlerinin negatif olduğu açıklandı.

BÜYÜK REAKSİYON ÇEKTİ
Koronavirüsortamında bu türlü bir turnuva düzenlemenin yanılgı olduğu günler öncesinden konuşulmuştu. Bir de Belgrad’da verilen partide toplumsal uzaklığın hiçe sayıldığı anlarda virüsün bulaş oranının yükseldiği kaydedildi. Belgrad’daki turnuvaya 4 bin sporsever katılırken, Zadar’da da iştirakçilerin sayısı binleri geçmişti. Taraftarlar ve atletler kolkola imajlar verirken tertibe katılan herkes bu 2 gün içinde teste sokulacak. Djokovic’e büyük reaksiyon var.

KYRGIOS: MANKAFA
Ünlütenisçi Nick Kyrgios, Novak Djokovic’in düzenlediği bu turnuvaya reaksiyon gösterdi. Avustralyalı raket “Virüsün ortalıkta dolaştığı bu günlerde düzenlenen turnuva büsbütün mankafalık. Koronavirüse yakalanan arkadaşlarıma geçmiş olsun diliyorum” dedi.