Avustralya Açık’ta son şampiyon Sofia Kenin ikinci tıpta veda etti

Dönemin birinci grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık’ta tek bayanlarda son şampiyon ABD’li Sofia Kenin, ikinci cinste elendi.

Melbourne kentinde düzenlenen turnuvanın 4. gün sabah seansındaki maçların büyük kısmı tamamlandı.

Tek bayanlarda dünya 65’incisi Kaia Kanepi, günün sürprizine imza attı. Estonyalı tenisçi, son şampiyon ve 4 numaralı seribaşı Sofia Kenin’i 6-3 ve 6-2’lik setlerle 2-0 yenerek üçüncü çeşide yükseldi.

Bayanlarda 1 numaralı seribaşı Avustralyalı Ashleigh Barty, turnuvaya özel davetle (wild card) katılan vatandaşı Daria Gavrilova’yı 6-1 ve 7-6’lık setlerle 2-0 mağlup ederek cins atladı.

Altı numaralı seribaşı Çek Karolina Pliskova, klasmanın 40. sırasındaki ABD’li Danielle Collins karşısında 7-5 ve 6-2’lik setlerle 2-0 kazanarak üçüncü çeşit biletini aldı.

Bayanlarda 11 numaralı seribaşı İsviçreli Belinda Bencic ve 18 numaralı seribaşı Belçikalı Elise Mertens de yollarına devam etti.

RUBLEV VE BERRETTINI ÜÇÜNCÜ CİNSTE

Tek erkeklerde 7 numaralı seribaşı Rus Andrey Rublev, klasmanın 74 numarası Brezilyalı Thiago Monteiro’yu 6-4, 6-4 ve 7-6’lık setlerle 3-0 yenerek ismini üçüncü cinse yazdırdı.

Dokuz numaralı seribaşı İtalyan Matteo Berrettini ise 6-3, 6-2, 4-6 ve 6-3’lük setlerle 3-1 mağlup ettiği Çek Tomas Machac’ı turnuva dışına itti.