Başakşehir’in en süratli raketleri belirli oldu

Masa tenisi turnuvası final etabı, Kayaşehir Kültür ve Ömür Parkı’ndaki kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Her iki kategoride son 8’e kalan öğrenciler, çeyrek finalde birbirinden çekişmeli maçlarla finale ulaşmak için çaba etti.

ERKEKLERDE GEÇEN YILIN ŞAMPİYONU YENİDEN KAZANDI

Erkekler finalinde, geçen yılın şampiyonu Özel Başakşehir Çınar Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Zahit Yenilmez ile Özel İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Tahsin Soytürk karşılaştı. 2-1 sonuçlanan maçta memnun sona ulaşan Mehmet Zahit Yenilmez bir defa daha şampiyon oldu.

Kızlar finalindeki maç da büyük heyecana sahne oldu. Bahçeşehir Fen Lisesi’nden Zeynep Selin İtina ile TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi’nden Ecem Yapan kozlarını paylaştı. Maçı kazanan Zeynep Selin İtina şampiyonluğa ulaştı.

Erkeklerde Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Talha Kamil Güneysu, kızlarda Özel İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Mesleksel Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Lara Haymana turnuvayı üçüncülükle bitirdi. Dördüncüler ise Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’nden İbrahim Turgut ile Mehmet Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Rüveyda Ayhan oldu.

GENÇLER TURNUVALARI HER SENE İSTİYOR

Turnuva sonunda şampiyonlar ve dereceye giren öğrenciler plaket ve madalyalarını aldı. Atletler, Gençlik Oyunları kapsamında düzenlenen masa tenisi turnuvası tertibinden şad kaldıklarını söyledi, önümüzdeki yıllarda bu turnuvanın devam etmesi temennisinde bulundu.