Dünya tenis şampiyonu tekrar Türkiye’den

23 ülke ve 276 atlet ortasından şampiyonluğa ulaştılar.

Okyanus Kolejleri erkek ve kız tenis kadroları, 2017 yılında elde ettiği ikili zaferi kimseye bırakmayarak bu yıl da Okullararası Dünya Kupası’nı Türkiye’ye kazandırdı.

Milletlerarası Okul Sporları Federasyonu’nun (ISF) düzenlediği ve 23 ülkeden 276 atletin katıldığı Tenis Dünya Şampiyonası’nda Okyanus Kolejleri Erkek ve Kız Tenis Ekipleri, büyük bir muvaffakiyet gösterdi. İtalya’nın Castel di Sangro kasabasında düzenlenen dünya kupası maçlarında Okyanus Kolejleri şampiyonluğa ulaşarak ikinci defa Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattı.

ERKEKLER RAKİPLERİNE KORTU DAR ETTİ, FİNALE KADAR SET VERMEDİ
Erkek Tenis Ekibi, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, İtalya, Almanya ve İngiltere’yi set vermeden 5-0 ile geçerek finalde Chine Taipei’nin rakibi oldu. Bugün oynanan final müsabakasında rakibini 3-2 yenen ulusallar, kupayı Türkiye’ye kazandırdı.

KIZLAR TIE-BREAK’TE ŞAMPİYONLUĞA UZANDI
Kız Tenis Kadrosu ise Fransa, Avusturalya, İtalya ve İngiltere’yi 5-0 ile, yarı finalde de Hollanda’yı 4-1’le geçerek ismini finale yazdırdı. Okyanus kızları, finalde Chine Taipei’nin rakibi oldu. Final, 2-2’lik eşitlik sonucunda tie-break’e gitti. Tie-break setinde rakibine 7-5’lik üstünlük kuran Kız Tenis Kadrosu, rakibini 3-2 yenerek Türkiye’ye bir şampiyonluk daha kazandırdı.
Okyanus Kolejleri Erkek ve Kız Tenis Kadroları 2017’nin akabinde bu sene de Türkiye’yi şampiyonluğa taşıdı. Şampiyon sportmenler kupa ve madalyaları ile birlikte yarın (Pazar) Türkiye saatiyle 14.55’te İstanbul’a dönecekler ve İstanbul Yeni Havalimanı’nda coşkuyla karşılanacaklar.