Fransa Açık’ta son yarı finalistler muhakkak oldu

Fransa Açık (Roland Garros) tenis turnuvasının son yarı finalistleri, erkeklende Novak Djokovic ile Stefanos Tsitsipas, bayanlarda ise Sofia Kenin ve Petra Kvitova oldu.

Başşehir Paris’te düzenlenen turnuvanın 11’inci gününde çeyrek final maçları tamamlandı.

Tek erkeklerde 2016 yılı şampiyonu dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic, 17 numaralı seribaşı İspanyol Pablo Carreno Busta’yı 4-6, 6-2, 6-3 ve 6-4’lük setlerle 3-1 mağlup etti.

Turnuvanın 5 numaralı seribaşı Yunan Stefanos Tsitsipas, 13 numaralı seribaşı Rus Andrey Rublev’i 7-5, 6-2 ve 6-3’lük setlerle 3-0 yenerek Fransa Açık’ta birinci kere yarı finale çıkıp, Djokovic ile eşleşti.

Tek bayanlarda 4 numaralı seribaşı ABD’li Sofia Kenin, dünya 57’ncisi vatandaşı Danielle Collins’i 6-4, 4-6 ve 6-0’lık setlerle 2-1 mağlup etti.

Tertibin 7 numaralı seribaşı Çek Petra Kvitova ise klasmanın 66. sırasındaki Alman Laura Siegemund’u 6-3 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek Fransa Açık’ta 8 yıl ortanın akabinde yarı finale yükselirken, Kenin’in rakibi oldu.

BAYANLARDA FİNALİSTLER YARIN AŞİKÂR OLACAK

Tek bayanlar yarı final maçlarının oynanacağı turnuvada yarın, Sofia Kenin ile Petra Kvitova finale kalma uğraşı verecek.

Günün öteki maçında ise mesleklerinde birinci sefer grand slam yarı finaline çıkan dünya 54’üncüsü Polonyalı Iga Swiatek ile klasmanın 131. basamağındaki Arjantinli Nadia Podoroska korta çıkacak.