İstanbul Challenger’da son 16 aşikâr oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Türkiye’nin en esaslı tenis tertiplerinden American Express İstanbul Challenger TED Open’da üçüncü gün heyecanı geride kaldı. Teklerde 2’nci çeşit müsabakaları tamamlanırken, TED kortları heyecanlı gayretlere tanıklık etti.
Turnuvada 3 numaralı seribaşı olarak çaba eden Marius Copil, kuvvetli bir müsabakanın akabinde ismini son 16 raket ortasına yazdırdı. Fransız Rayane Roumane karşısında birinci seti 6-3 kazandıktan sonra ikinci seti 6-0’la yitiren Rumen raket, 6-2’lik üçüncü setle turladı. Dünya 93 numarasının bir sonraki rakibi Sloven Blaz Kavcic olacak.

İstanbul Challenger’ın iki eski şampiyonunu karşı karşıya getiren randevuda ise Özbek Denis Istomin ile Alman Mischa Zverev kozlarını paylaştı. Birinci seti tie break ile alan Zverev, ikinci seti 6-2 rakibine kaptırdıktan sonra final setinde 2-1 gerideyken sakatlığı nedeniyle çekilmek durumunda kaldı. Böylelikle bir üst tipe yükselen eski dünya 33 numarası Istomin, çeyrek finale çıkabilmek için İtalyan Roberto Marcora ile karşılaşacak.
American Express İstanbul Challenger TED Open’da 2’nci cinse yükselen Türk raketler Marsel İlhan ve Baran Cengiz turnuvaya veda etti. Marsel, Hint rakibi Ramkumar Ramanathan’a 6-2’lik iki setle kaybederken, Baran ise Kazak Alexandr Nedovyesov’a 6-1, 6-4’le boyun eğdi.
Günün son kısmında TED Spor Kulübü Eğitim ve Geliştirme Vakfı faydasına bir şov maçı düzenlendi. Müsabakada Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir, eski dünya çiftler 1 numarası Nenad Zimonjic ile iştirak kurarken; QNB Finansbank İdare Heyeti Lideri Ömer Aras’ın partneri ise Rus Mikhail Elgin oldu. Tek set üzerinden oynanan çabayı Nihat Özdemir/Nenad Zimonjic ikilisi 7-5’lik skorla kazandı. Müsabakanın para atışını Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Lideri Cengiz Durmuş ve TED Spor Kulübü Lideri Prof. Dr. Mehmet Tınaz gerçekleştirdi.