Kortta Diplomasi 2019 Tenis Turnuvası sona erdi

Turnuvada derece yapan diplomatlara mükafatlarını Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş takdim etti.

Madalya merasiminde konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, tenisin bağlantıdaki istikametine vurgu yaparak, “Biz bugün tenis kortunda da diplomasi olsun istedik. Hem güzelce spor yaptık hem geleceğe alakam niyetlerimizi paylaştık katılan herkese teşekkür ediyorum. Uzun müddettir yapılamayan bu turnuva Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu önderliğinde tekrar canlandırıldı. Bu geleneği sürdüreceğiz. Türkiye Tenis Federasyonu’na teşekkür ediyoruz. Büyükelçileri tenisle buluşturduk, bağlantısı sağladık” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, katılan herkese teşekkür ederek, “Tenisin bir bağlantı lisanı olduğunu ve diplomaside de ne kadar işe yaradığını biliyoruz. Bugün harika bir tenis şöleni yaşadık, bizim de gayemiz dünyanın en yeterli atletlerini yetiştirmek elbette lakin bir öteki taraftan da ülkemize gelen her yabancının ülkemizden ayrıldıktan sonra birer elçimiz olarak gitmesi gerektiğini düşünerek bu manada konut sahipliği yaptık. Dışişleri bakanımızın himayelerindeki bu turnuvada Sayın Bakan Yardımcımız Faruk Kaymakcı’ya ATK’nın bedelli lideri ve bu hoş kortlardaki bütün iştirakçilerle keyifli bir an yaşattıkları için herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kortta Diplomasi 2019 Tenis Turnuvası’nda erkeklerde şampiyon Zuonko Mucunski, ikinci John Wins Purdy, üçüncü ise Mehmet Küçüksakallı oldu. Bayanlarda ise şampiyon Gülhan Ulutekin, ikinci Viktoria Seligo, üçüncü ise Bahar Güçlü oldu.