Manisa’da tenis alt yapılmasının geliştirilmesi çalışmaları başladı

Tenis Federasyonunun ülke ve vilayet genelinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilen ve tenis sporunun alt yapısının geliştirilmesi için yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunulan ziyaret sonrası Vali Ahmet Deniz, Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, İdare Heyeti Üyesi Ferhat Nasıroğlu, Vilayet Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk ile birlikte Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı tenis kortlarında incelemelerde bulunarak tenis oynayanlarla sohbet etti.

Vali Deniz, ‘Spor Kent Manisa’ Projesi ile Manisa’da spor kültürünü geliştirmeyi ve alt yapısını güçlendirmeyi, ulusal ve milletlerarası müsabakalarda Manisa ve ülkeyi temsil edecek atletler yetiştirmeyi istek ettiklerini söyledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türk sporunun geleceğini şekillendirmek ismine 18 vilayette 17 branşta atlet yetiştiren Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezlerinden bir adedinin Manisa’da olması için çalışacaklarını söyledi. Gençlik ve Spor Bakanının Manisa’ya her bahiste dayanak verdiğini de hatırlatan Vali Deniz, “İnanıyorum ki yapılan tesisler ve sağlanan imkanlarla Manisa’da olimpiyatlar başta olmak üzere tüm spor karşılaşmalarında bayrağımızı dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı söyletecek atletler yetişecektir” dedi.
Vali Ahmet Deniz, Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş ve İdare Konseyi Üyesi Ferhat Nasıroğlu ile birlikte tenis kortları incelemesinin akabinde Şehzadeler Park’ı gezdi.