Maria Sharapova 40 saatte 2.2 milyon ileti aldığını açıkladı | Maria Sharapova kimdir? Maria Sharapova’nın telefon numarası ne?

32 yaşındaki Sharapova, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda, “Evet, size özel bir numara aldım. Bu numara üzerinden bana bildirilerinizi iletebilir, soru sorabilir yahut yalnızca ‘Merhaba’ yazabilirsiniz” demişti.

Corona virüsü (Covid-19) nedeniyle hayatın durma noktasına gelmesinin akabinde karantina günlerini ABD’de geçiren Sharapova, hayranlarından 40 saatte 2.2 milyon ileti aldığını açıkladı.

SHARAPOVA’NIN TELEFON NUMARASI NE?

310-564-7981 olan telefon numarasını toplumsal medya üzerinden paylaşan eski Rus raket, şahane yemek tanımlarına de kapısının açık olduğunu belirtmişti.

MARÄ°A SHARAPOVA KİMDİR?

Maria Yuryevna Sharapova, 19 Nisan 1987 tarihinde, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin Nyagan kentinde dünyaya gelmiştir. 19 Nisan 2001 tarihinde, doğum gününde profesyonel mesleğine adım atan Rus raket, 1,88 uzunluğundadır ve bu alanda Petra Kvitova ile en uzun etkin tenisçi olma rekorunu elinde bulundurmaktadır. Sağ elini daha sık kullanan Sharapova, bunun yanı sıra backhandini çift eliyle vurmaktadır. Mesleği boyunca birçok memleketler arası karşılaşmaya çıkan Rus sportmen, 34 kenz WTA şampiyonluğu yaşamayı başarmıştır. Birinci kere 22 Ağustos 2005 tarihinde dünya bir numarasına yükselen Sharapova, şu anda ise, dünya üç numarası olarak etkin tenis sporculuğuna devam etmektedir.

Mesleğine şimdi başlamadan evvel, Martina Navratilova tarafından keşfedilen Maria Sharapova, şahsen Navratilova tarafından eğitilmiştir. Şimdi 12 yaşında iken Navratilova tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletine yerleşmesi tarafından ağır baskıyla karşılaşan Sharapova, bu baskıya kayıtsız kalmamış ve Navratilova’nın da yaşadığı Florida’ya yerleşmiştir. Babası ve Annesi’yle birlikte Florida’ya taşınan Sharapova, büyük bir eğitim programının akabinde 2001 yılından resmi olarak profesyonel olmuş ve 3 yıl sonra da şimdi 17 yaşındayken Wimbledon’u kazanma başarısı göstermiştir. Bu muvaffakiyetinde, Martina Navratilova’nın Florida eyaletinin Bradenton kentinde bulunan akademisinin hissesi büyük olmuştur.

Grand Slam Turnuvalarında, 28 yaşında olmasına karşın çok fazla şampiyonluk göremeyen Rus raket, 2004 yılında birinci Grand Slam’ini şimdi 17 yaşında iken kazanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. 2004 yılında gelen muvaffakiyetin akabinde iki yıl sonra Amerika Açık Tenis Turnuvası’nda tekrar Grand Slam kazanma başarısı gösteren Rus raketin bu tarihten sonra katıldığı bütün Grand Slam turnuvalarını kazanması beklenirken, Sharapova bunun bilakis bir performans sergilemiş ve iki yıl boyunca Grand Slam kazanamamıştır. 2008 yılında katıldığı Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nda önemli manada bir yükselişe geçen Maria Sharapova, oynadığı finali de kazanarak 3. Grand Slam’ini de kazanmış oldu.

2008’de gelen Avustralya Açık zaferinin akabinde önemli manada bir düşüşe geçen Sharapova, yaklaşık olarak 4 yıl kadar büyük bir turnuva kazanamamıştır. Bu devirde önemli sakatlıklarla da boğuşan Rus atlet, uzun mühlet tenis oynamaktan da uzaklaşmıştır. Fakat 2012 yılında düzenlenen Fransa Açık Tenis Turnuvası’na önemli manada hazırlanan Sharapova, hayranlarının beklentilerini boşa çıkarmadı ve hoş bir turnuva geçirerek Fransa Açık’ın 2012 yılı şampiyonu olmayı başarmıştır. Bu tarihten sonra 2 yıl kadar tekrar kupa kaldırmaktan uzaklaşan Sharapova, 2014 yılında, Fransa Açık Tenis Turnuvası’nı 2 yıl ortadan sonra tekrar kazanarak mesleğinde 5. Grand Slam zaferini elde etmiş oldu.

WTA ile Grand Slam turnuvaları dışında 2012 yılında İngiltere’de düzenlenen Yaz Olimpiyatları’nda gayret eden Rus raket burada, çıktığı final karşılaşmasını kaybedince, gümüş madalya ile yetinmek zorunda kalmıştır. Çiftlerde de uğraş veren Sharapova, burada pek parlak skorlara imza atamasa da tam 4 sefer Grand Slam bazında final oynama başarısı göstermiştir. Mesleği boyunca çıktığı birçok karşılaşmada düzgün işler yapan Sharapova, bu karşılaşmalardan yaklaşık olarak 35 milyon dolarlık bir hasılat elde etmiştir.