Nadal’dan flaş itiraf! O isim corona virüsü biliyordu…

Corona virüsü nedeniyle neredeyse bütün spor tertipleri ertelenirken salgının vurduğu sporlardan birisi de tenis oldu. Dünyanın en eski Grand Slam’i olan Wimbledon da virüsten ötürü 2. Dünya Savaşı’ndan sonra birinci sefer ertelenmiş oldu.

Tüm dünyada corona virüse yakalanan kişi sayısı 1 milyona yaklaşırken Dünya Sıhhat Örgütü, kısa vakit içinde 50 bin mevt sayısına ulaşılacağını açıklayarak acı tabloyu ortaya koydu. Tarihin en fazla Grand Slam kazanan 2. tenisçisi olan Rafael Nadal’ın ise Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile corona virüs hakkında konuştuğu ve Gates’in Nadal’ı uyardığı ortaya çıktı.

Rafael Nadal ile Roger Federer, 8 Şubat tarihinde Güney Afrika’da yardım maksatlı bir maç için karşı karşıya gelmişti. Afrikalı çocukların eğitimine takviye maksatlı yapılan şov maçında Federer, Nadal’ı 2-1 yenmişti. ABD’li iş adamı Bill Gates de tıpkı maça katılmış ve yardım kampanyasına takviye olmuştu. İspanyol tenisçinin amcası, birebir vakitte da Barcelona’nın eski futbolcusu olan Toni Nadal ise corona virüs hakkında itirafta bulundu. İspanya’nın Marca gazetesine konuşan Nadal, Rafael Nadal ile Bill Gates ortasında yapılan corona virüs konuşmasını anlattı ve Bill Gates’in yaptığı ikazları paylaştı.

Toni Nadal, ”Yeğenim Güney Afrika’da Bill Gates ile konuşmuş ve Çin’de corona virüsü hakkında neler olacağını sormuş. Bill Gates ise yakın vakitte işlerin daha da berbata gideceğini ve virüsün tüm dünyaya yayılacağını söylemiş. Şayet tedbir almazsak tehlikenin çok önemli boyuta ulaşacağından bahsetmiş.” kelamlarını kullandı.

Nadal, ”İnsanlar maalesef birtakım şeyleri çok çabuk unutuyor yahut ciddiye almıyor. Yapılan ikazlara karşın kimi şeyler değişmiyor. Bu türlü olunca da işler berbata gidiyor.” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Bill Gates, geçtiğimiz günlerde de herkesin karantina altında kalmasını ve dışarıya asla çıkılmaması gerektiği konusunda ikazlarda bulunmuştu. Rafael Nadal ise İspanya’da konutunda kendini karantinaya aldığını açıklamıştı.