Novak Djokovic’ten flaş turnuva kararı! Corona virüsü sonrası…

Dört Balkan ülkesinin mesken sahipliğinde 13 Haziran’da başlayacak Adria Tipi’ne, erkekler dünya sıralamasının 1 numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic de katılacak.

Yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle şubat ayında kazandığı Dubai Tenis Şampiyonası’ndan bu yana maç oynamayan Djokovic, profesyonel turnuvaların başlamasının planlandığı ağustos ayı öncesinde korta çıkacak.

Djokovic, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “13 Haziran-5 Temmuz tarihlerinde Balkanlarda düzenlenecek Adria Tipi’nin birinci ayağı Belgrad’da oynanacak. Bölgedeki insani yardım projelerini desteklemeyi amaçlayan bu turnuvayı gerçekleştireceğimiz için minnettar ve heyecanlıyım. Yakında kortta görüşürüz.” tabirlerine yer verdi.

Novak Djokovic Vakfının da katkısıyla düzenlenecek tertip, 4 ayaktan oluşacak. 13-14 Haziran’da Sırbistan, 20-21 Haziran’da Hırvatistan, 27-28 Haziran’da Karadağ ve 3-4 Temmuz’da Bosna Hersek’e uğrayacak Adria Tipi, Djokovic ile Damir Dzumhur ortasında, 5 Temmuz’da Sarayosna’da oynanacak şov maçıyla bitecek.

Aktifliğe, 17 grand slam şampiyonluğu bulunan Djokovic’in yanı sıra Dominic Thiem, Grigor Dimitrov, Viktor Troicki üzere erkek tenisinin değerli isimlerinin de katılması bekleniyor.