Rafael Nadal Avustralya Açık’a antrenörsüz katılacak

Tek erkeklerde dünya 2 numarası İspanyol Rafael Nadal, dönemin birinci grand slam turnuvası Avustralya Açık’ta antrenörsüz uğraş edecek.

Nadal’ın antrenörü eski İspanyol tenisçi Carlos Moya, toplumsal medya sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Avustralya’ya seyahati öncesi yaptırdığı yeni tip corona virüsü (Covid-19) test sonucunun müspet çıktığını duyurdu.

Bu mevzuyu Nadal ile konuştuğunu belirten Moya, “Rafael ile ortak karar aldık. Avustralya’ya gitmeyeceğim ve karantina sürecimi İspanya’da ailemin yanında geçireceğim.” sözlerini kullandı.

Tek erkeklerde dünya 3 numarası Avusturyalı Dominic Thiem’in antrenörü Nicolas Massu’nun da Kovid-19 test sonucunun olumlu çıktığı duyuruldu.

Avustralya Açık’a yeniden de katılmayı hedefleyen Şilili çalıştırıcının birkaç gün içinde yine teste gireceği ve sonucun negatife dönmesi halinde turnuvanın düzenleneceği Melbourne kentine gitmeyi planladığı belirtildi.

Kurallar gereği, 8 Şubat’ta başlayacak Avustralya Açık’a katılacak tenisçi ve gruplarının, turnuvanın 15 gün öncesinde oyunların düzenlendiği Melbourne kentine gelerek belirlenen yerlerde karantinaya girmesi gerekiyor.