Roger Federer Avustralya Açık Tenis Turnuvası’na katılmama kararı aldı

Dünyaca ünlü tenisçi Roger Federer, Şubat ayında yapılması planlanan tenis döneminin birinci grand slami olan Avustralya Açık’a katılmama kararı aldı.

Roger Federer’in menajeri Tony Godsick, İsviçreli raketin daha sağlıklı dönmesi için Avustralya’ya katılmayacağını söyledi. Godsick, gelecek hafta Federer ile bir ortaya gelip Şubat’tan sonraki turnuvalar için toplantı yapacaklarını söz etti.

Federer’in Avustralya Açık’a katılmamaya karar verdiğini söyleyen Godsick, “Roger Federer birkaç aydır güçlü ilerleme kaydetti. Federer kadrosuyla konuştuktan sonra kendisi için en uygun kararın Avustralya Açık’tan sonraki turnuvalara katılmak olduğunu söyledi” formunda aktardı.

İsviçreli raket, Ocak 2020’de yer aldığı Avustralya Açık yarı finalinde Novak Djokovic’le karşılaştığı sırada sakatlanmıştı. 39 yaşındaki oyuncu yılın geri kalanında rastgele resmi bir turnuvada yer almadı.

Avustralya Açık Tenis Turnuvası corona virüs nedeniyle 3 hafta ertelendi ve 3 Şubat 2021’de turnuvanın yapılmasına karar verildi.