Roland Garros’ta favoriler tam gaz!

Teniste dönemin son grand slam turnuvası Fransa Açık’ta (Roland Garros) tek erkeklerde ve bayanlarda favori tenisçiler dördüncü cinse yükseldi.

Fransa’nın başşehri Paris’teki turnuvanın yedinci gün akşam seansı, üçüncü çeşit maçlarıyla devam etti.

Tek erkeklerde 2016 yılı şampiyonu 1 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic, dünya 153 numarası Kolombiyalı Daniel Elahi Galan’ı 6-0, 6-3 ve 6-2’lik setlerle 3-0 yendi. Djokovic, dördüncü çeşitte 15 numaralı seribaşı Rus Karen Khachanov ile karşılaşacak.

Turnuvanın 5 numaralı seribaşı tenisçisi Yunan Stefanos Tsitsipas, dünya 56 numarası Slovenyalı Aljaz Bedene’yi 6-1, 6-2 ve 3-1’lik setlerle 3-0 mağlup etti. Tsitsipas, dördüncü tıpta 18 numaralı seribaşı Bulgar Grigor Dimitrov’un rakibi oldu.

ONS JABEUR BİRİNCİSİ BAŞARDI

Tek bayanlarda bu yıl Avustralya Açık’ta mesleğinin birinci grand slam şampiyonluğuna uzanan 4 numaralı seribaşı ABD’li Sofia Kenin ise dünya 142 numarası Rumen Irina Bara ile karşılaştı. Rakibini 6-2 ve 6-0’lık setlerde 2-0 yenen Kenin, dördüncü tıpta klasmanın 49. sırasında yer alan Fransız Fiona Ferro ile eşleşti.

Turnuvanın 7 numaralı seribaşı Petra Kvitova, dünya 100’üncüsü Kanadalı Leylah Fernandez’i 7-5 ve 6-3’lük setlerle 2-0 mağlup ederek dördüncü tipe çıktı ve Çinli Shuai Zhang’ın rakibi oldu.

Tek bayanlarda günün sürprizine ise dünya 35’incisi Tunuslu Ons Jabeur imza attı. 8 numaralı seribaşı Belaruslu Aryna Sabalenka’yı 7-6, 2-6 ve 6-3’lük setlerle 2-1 yenen Jabeur, Fransa Açık’ta dördüncü tipe yükselen birinci Arap bayan tenisçi oldu. Jabeur, dördüncü çeşitte ABD’li Danielle Collins’e karşı çaba edecek.

NADAL, THIEM VE HALEP YARIN KORTA ÇIKACAK

Dördüncü cins maçlarına başlanacak turnuvada yarın, tek erkeklerde son 3 yılın şampiyonu 2 numaralı seribaşı Rafael Nadal, ABD’li Sebastian Korda ile karşılaşacak.

Bu sene ABD Açık’ta mesleğinin birinci grand slam şampiyonluğuna ulaşan 3 numaralı seribaşı Avusturyalı Dominic Thiem, dünya klasmanının 239. basamağındaki Fransız Hugo Gaston’a karşı uğraş edecek.

Tek bayanların 1 numaralı seribaşı Rumen Simona Halep, dünya 54’üncüsü Polonyalı Iga Swiatek ile, 3 numaralı seribaşı Ukraynalı Elina Svitolina ise klasmanın 45. sırasındaki Fransız Caroline Garcia ile karşılaşacak.