Roma Açık Tenis Turnuvası’nda şampiyon Novak Djokovic!

Roma Açık Tenis Turnuvası’nda dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic, tek erkekler finalinde karşılaştığı 8 numaralı seribaşı Arjantinli rakibi Diego Schwartzman’ı 7-5 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenerek, şampiyon oldu.

Başkentte Foro Italico Spor Kompleksi’ndeki toprak kortlarda düzenlenen turnuva, bugün oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı. Final maçlarını, Kovid-19 önlemleri çerçevesinde tribünlere alınan yaklaşık 1000 seyirci de takip etti.

Merkez Kort’ta oynanan final çabası 1 saat 53 dakika sürdü.

Birinci sete süratli giriş yaparak, dünya 1 numarasının servisini iki defa kıran Schwartzman, bir orta 3-0 öne geçse de bu üstünlüğünü koruyamadı. 3-0’dan toparlanan Djokovic, üst üste 4 oyun kazanarak öne geçti. Son kısma istikrarlı girilirken, Djokovic, 12. oyunda bir kere daha servis kırarak, birinci seti aldı 7-5 ile hanesine yazdırdı.

İkinci sette yükünü koyan Djokovic, rakibine fazla talih vermedi ve seti 6-3 aldı. Böylelikle Sırp tenisçi, setlerde durumu 2-0’a getirdi ve şampiyonluğunu ilan etti.

Novak Djokovic, bu sonuçla 10. kere final oynadığı Roma Açık’ta 5 yıl ortadan sonra bir sefer daha ipi göğüslemeyi başardı. Djokovic, bugünkü şampiyonlukla Roma’da 5. kere memnun sona ulaştı.