Serena Williams grand slam kazanmadan tenisi bırakmayı düşünmüyor

Dönemin birinci grand slam turnuvası Avustralya Açık’ta yüksek formuna karşın yarı finalde Japon Naomi Osaka’ya yenilerek elenen ve turnuvanın akabinde yaptığı basın toplantısında tenise veda sinyali veren 39 yaşındaki Serena Williams’ın antrenörü Patrick Mouratoglou, yıldız tenisçinin durumuna açıklık getirdi.

ABD basınına konuşan Mouratoglou, Serena Williams’ın doğum yapmasının akabinde tenise grand slam kazanmak için döndüğünü ve bu maksadını gerçekleştirmek istediğini söyledi.

Williams’ın, Avustralya Açık sonrasındaki basın toplantısında duygusal anlar yaşamasının çok doğal olduğunu kaydeden Mouratoglou, “Sürekli birileriyle karşılaştırılmak, çok güç. Bu nedenle Serena çok hassas bir devirde ve maçtan sonra duygusal anlar yaşadı. Onu çok güzel anlıyorum. En azından bir grand slam turnuvası kazanmadan tenisi bırakmayacağını çok âlâ biliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu dönem önlerinde şampiyonluk için 3 grand slam turnuvası daha olacağını vurgulayan Mouratoglou, “Serena’nın bunu başaracağına inanıyorum. O da inanıyor. İnanmasa tenisi bırakırdı. Mesleğinde elde ettiği büyük muvaffakiyetlerin akabinde birinci defa bebek dünyaya getirdi, ailesini kurdu ve tüm zorluklara göğüs gererek tenise döndü. Yine şampiyonluğa ulaşmak için inanılmaz bir efor gösteriyor. Forma girmek için saatlerce çalışıyor. Grand slam kazanamayacağını düşünseydi tenise çoktan veda ederdi.” tabirlerini kullandı.

Mesleğinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan Williams, bu turnuvalarda bir defa daha tepeye çıkması halinde “tarihin en fazla grand slam turnuvası kazanan tenisçisi” unvanını Margaret Court ile paylaşacak.

Son basın toplantısında gözyaşlarını tutamayan Williams, “Emekliye ayrılsaydım bunu aslında kimseye söylemezdim.” diyerek toplantıyı terk etmişti.