Serena Williams’ın antrenörü konuştu! ABD Açık’a…

38 yaşındaki raketin antrenörü Patrick Mouratoglou, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, Serena Williams’ın grand slam kazanmak için tenise döndüğünü ve bu maksadını gerçekleştirmek istediğini söyledi.

Bir atletin rekabet dışında kalmasının çok güç olduğunu belirten Mouratoglou, “ABD Açık, bir grand slam kazanmak için birinci fırsat. Çok fazla kısıtlama olacak, bunlarla ilgili onunla konuşmam lazım” sözlerini kullandı.

Mouratoglou, corona virüsü nedeniyle turnuva boyunca atletlere yalnızca bir kişinin eşlik etmesine müsaade verilmesinin beklendiğini, kızı Alexis Olympia ile hareket eden Serena Williams için bunun sorun olabileceğini kaydetti.

Mesleğinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan Serena Williams, 2018 ve 2019 yıllarında oynadığı son 4 grand slam finalini de kaybetti. ABD’li tenisçi, bir grand slam daha kazanması halinde Margaret Court’un “tarihin en fazla grand slam turnuvası kazanan tenisçisi” unvanına ortak olacak.

ABD’nin New York kentinde düzenlenen ve 31 Ağustos’ta başlaması planlanan ABD Açık’ın organizatörleri, geçen hafta boyunca ABD Tenis Federasyonu, ATP ve WTA temsilcileri, antrenörler ve 400’den fazla atletle görüntü konferans yoluyla görüşmüştü.