TEB BNP Paribas İstanbul Cup başlıyor

2005 yılından bu yana bayanlar tenisinin en uygunlarını Türkiye’de buluşturan TEB BNP Paribas İstanbul Cup, 22-28 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. Tertibin mesken sahipliğini Türkiye Tenis Federasyonu’nun üstleneceği turnuva, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Spor Toto’nun takviyesi ile gerçekleşecek. Bu yıl 12’ncisi düzenlenen turnuvada son şampiyon Pauline Parmentier’in yanı sıra, Carla Suarez Navarro, Camila Giorgi, Mihaela Buzarnescu ve Çağla Büyükakçay üzere bayanlar tenisinin kıymetli isimleri korta çıkacak.

250 bin dolar toplam ödüllü turnuva bu yıl Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto’nun takviyeleriyle organize edilecek. Bu yıl 12’nci sefer gerçekleşecek turnuvanın tertibini da Türkiye Tenis Federasyonu yapacak. Evvelki yıllarda Venus Williams, Elena Dementieva, Maria Sharapova, Francesco Schiavone, Roberta Vinci, Caroline Wozniacki, Genie Bouchard ve Elina Svitolina üzere bayanlar tenisinin ünlü yıldızlarını ağırlayan TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ta bu yıl da bayanlar tenisinin en üst düzeydeki oyuncuları kortta olacak. Dünya sıralamasında 24’üncü sırada bulunan ve toprak kortta elde ettiği başarılarla tanınan İspanyol Carla Suarez Navarro, bu yılki tertipte 1 numaralı seribaşı olarak uzunluk gösterecek. Son şampiyon Fransız Pauline Parmentier’in yanı sıra İtalyan Camila Giorgi, Rumen Mihaela Buzarnescu, Ukraynalı Dayana Yastremska, Yunan Maria Sakkari ve Fransız Kristina Mladenovic üzere yıldızlar da ana tabloda gayret edecek. 2016 yılında turnuvada şampiyon olarak Türk tenis tarihinde bir birincisi gerçekleştiren Çağla Büyükakçay da ‘wild card’ ile turnuvaya katılacak. Esenyurt’ta yeni ismiyle faaliyetlerine devam eden Spor Toto Tennis Park’ta gerçekleşecek turnuvanın biletleri Biletix’ten satılacak. Sporseverler hafta içi 10 TL, yarı final ve final günleri ise 30 TL ödeyerek maçları izleyebilecek.

DURMUŞ: BİR TENİS KLASİĞİ
Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, 15 yıl evvel birinci sefer düzenlenen TEB BNP Paribas İstanbul Cup’ın bir tenis klasiği haline geldiğini söyledi. Bu yılki tertibin TTF tertibi ile gerçekleşeceğini belirten Durmuş, “Ülkemizdeki her spor kısmını ve her spor tertibini destekleyen Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Toto bu yılki turnuva için tüm imkanlarını seferber etti. Tenis topluluğu olarak her iki kuruma da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tüm tenisseverleri 22-28 Nisan tarihleri ortasında Esenyurt’taki tenis şölenine bekliyoruz” tabirlerini kullandı.