Tenis dünyasından Sharapova’ya elveda

Rus tenisçinin yakın arkadaşları ortasında yer alan tek erkeklerde dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic, mesleğinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan Sharapova’nın son yıllarda devam eden sakatlık sorununun aldığı kararda tesirli olduğunu vurguladı.

Katıldığı Dubai Tenis Turnuvası’nın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Djokovic, “Sharapova, bu spora kendini külliyen adayan büyük bir savaşçı. Son 5-6 yılda üst üste yaşadığı sakatlıklara ve geçirdiği ameliyatlara karşın bu mahzurları aşmak için büyük bir irade ve istek gösterdi. Gerçek bir şampiyonda olması gereken özellikleriyle, genç oyunculara ilham verecek. Bu gayretin bu formda sonuçlanması üzücü, lakin kusursuz bir mesleği geride bıraktı ve kendisiyle gurur duymalı.” halinde konuştu.

Sharapova’yı 2011 Wimbledon finalinde mağlup eden Çek tenisçi Petra Kvitova ise toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Maria Sharapova ile birebir kortu paylaşmak benim için büyük bir keyifti. Onunla maçlarım her vakit büyük bir çabaya sahne oldu. Onun çalışkanlığına ve gayret azmine her vakit büyük hürmet duyuyorum. Hayatında birçok şey başardın ve bunun yalnızca başlangıç olduğunu çok düzgün biliyorum.” tabirlerini kullandı.

Çinli bayan tenisçi Zheng Saisai ise Sharapova’dan her vakit ilham aldığını belirterek, “O asla pes etmez, sette 5-1 geriye düşse bile skoru önemsemez ve gayretini sürdürür. Onun bakış açısı, her vakit bize örnek olacak.” değerlendirmesinde bulundu