Turkish Airlines Antalya Open’ın açılış merasimi Aspendos’ta gerçekleşti

Antalya’nın Serik ilçesindeki Aspendos Antik Tiyatro’da düzenlenen merasimde, turnuvanın geçen yılki şampiyonu Bosna Hersekli Damir Dzumhur ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu, antik tiyatroda oluşturulan küçük tenis alanında şov maçı yaptı. Şov maçına Türk atletler Cem İlkel ve Yankı Erel’in yanı sıra İtalyan tenisçi Lorenzo Sonego da katıldı.

MÜNİR KARALOĞLU: ANTALYA, BÜTÜN OLİMPİK SPORLARIN KAMP MERKEZİNE DÖNÜŞÜYOR
Vali Münir Karaloğlu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen turnuvanın başlama vuruşunu 2 bin yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu’nda yapmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Antalya’da çok değerli spor tertipleri yapıldığını değinen Karaloğlu, “Geçen yılın açılış vuruşunu Perge Antik Kenti’nde yapmıştık. Bu yıl da Aspendos Antik Tiyatro’da yaptık. Bu ince kanılarından ötürü tertip yetkililerine teşekkür ediyorum. Kentteki büyük tertiplerle kentin kültürünü ve tarihini biraya getirerek, paket halinde insanlığa sunmak istiyoruz” dedi. Antalya’da tertip sayısını artırmak istediklerinin altını çizen Vali Karaloğlu, “Bu çeşit büyük spor tertipleriyle hem kente gelen insan sayısını artırmak, hem de kentteki turizm dönemini uzatmak istiyoruz. Antalya, yalnızca futbol kamp yeri değil, bütün olimpik sporların kamp merkezine yavaş yavaş dönüşüyor. Bu tıp tertipler da bu gayeye hizmet ediyor.” diye konuştu.Vali Münir Karaloğlu son olarak turnuvaya katılan atletlere muvaffakiyet dileklerinde bulundu.

DZUMHUR: BURADA OLMAKTAN İNANILMAZ MEMNUNUM
Bosna Hersekli tenisçi Damir Dzumhur ise Antalya’ya uzun yıllardır turnuvalar için geldiğini aktararak, “Antalya’yı çok seviyorum. Biz Türk kültürüne alışığız. Yaklaşık 500 yıl Osmanlı himayesinde yaşadık. Burada olmaktan inanılmaz mutluyum” sözlerini kullandı.