Türkiye Tenis Şampiyonları Sakarya’da bir ortaya geldi

Ortalarında Sapanca Teleferik idare heyeti üyesi ve tıpkı vakitte 6. sefer üst üste Sakarya Tenis Kulübü ismine Türkiye Tenis Şampiyonluğu kazanan Hande Megrel Cumbul’unda bulunduğu Sakarya Tenis Kulübü atletleri Arifiye ilçesinde bulunan Sakarya Tenis Kulübü’nde bir ortaya geldi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da düzenlenen Türkiye Kupası Senyör Çiftler Kadro Şampiyonası’nda üç 1.’lik ve bir de 2.’lik elde eden kulübün atletleri düzenledikleri kutlama merasiminde keyifli bir biçimde vakit geçirerek tenis kortlarında dostluk maçı yaptı.

Sapanca Teleferik idare konseyi üyesi ve tıpkı vakitte 6. defa üst üste Sakarya Tenis Kulübü ismine Türkiye Tenis Şampiyonluğu kazanan Hande Megrel Cumbul, “35 yıldır tenis oynuyorum, 6 yıldır da Sapanca Tenis Kulübü oyuncusu olarak veteran Türkiye Şampiyonalarına katılıyoruz. Bu turnuvalarda 6 yıldır şampiyonluklarımız devam etmekte. Bu sene de en son Koza Wos Arena’da düzenlenen grup çiftler turnuvasında kulübümüz 25+, 35+, 45+’da şampiyon olmuş, 55+’da ise finalist olmuştur. Bundan sonraki yıllarda da Sakarya Tenis Kulübünü temsilen başarılara imza atacağız. Bugün en son İstanbul’da düzenlenen turnuvada ödül alan gruplarımız ile hem birlikte bu şampiyonlukları kutlamak hem de dostluk manasında birlikte karşılıklı maçlar yaparak günü keyifli halde geçirmeyi planlıyoruz. Sakarya Tenis Kulübü olarak aşikâr bir düzeyde oyuncular ile biz bu turnuvalara katılıyoruz. Ve katılan arkadaşlarda da bu muvaffakiyetler olağan ki aşikâr bir çalışmanın yapıtı. Kulübümüzde sayın liderimiz Hasan beyin öncülüğünde çok hoş altyapı çalışmaları ve veteran seviyedeki oyuncuların sporu sevmesi, tenisi yaygınlaştırması açısından bölgemiz için çok hoş bir alan, bu mevzuda bu çalışmalara devam edip muvaffakiyetlerin artacağına inanıyorum. Bu maçların dostluk çerçevesinde başarılı, sağlıklı bir biçimde bitmesini dilek ediyoruz” dedi.

ULUÇ: “TAKIMIMIZ TÜRKİYE TARİHİ MUVAFFAKİYET ELDE ETTİ”

Şampiyonada büyük bir muvaffakiyet elde ettiklerini belirten Sakarya Tenis Kulübü Lideri Hasan Uluç, “Takımımız Türkiye Şampiyonası’nda çok büyük bir tarihi muvaffakiyet elde etmiştir. 25+, 35+, 45+ ve 55+’da Türkiye Şampiyonası yapılmış, burada ekibimiz 3 tane 1.’lik, bir de 2.’lik almıştır. Onu bugün kulübümüzde atletleri burada ağırlayıp birebir vakitte da kortlarımızda da oyun oynamasını bu türlü bir aktivite sağlanması için toplanmış bulunuyoruz. Bütün gayemiz Sakarya ruhunu Türkiye’de yaşatarak, Türkiye’de her vakit üst derecelerde yer almış atletler ile başarılı olmak istiyoruz. Bundan ötürü bütün sportmen arkadaşlarımıza muvaffakiyetler diliyorum” diye konuştu.

Sakarya Tenis Kulübü Lideri 2. Lideri Yusuf Gökdemir ise, “1989’dan beri faaliyet gösteren kulübümüzde, kulüp içi faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Kulüpte kışın, çiftler kış ligi yapıyoruz, yeniden yeni başlayanlar kış ligi yapıyoruz. Yazın tertipler yapıyoruz. Federasyonun yıllık 10-12 civarında turnuvasını kulübümüzde yapıyoruz. Bugün ki tertibimiz Türkiye’de birinci sefer federasyonun düzenlemiş olduğu Türkiye Kupası Senyör Çiftler Kadro Şampiyonası’na kulübümüz 4 grup ile katıldı; 25+, 35+, 45+ ve +5 ekipleri ile. Türkiye’de yaklaşık 48-50 civarında kadro buna katıldı. Biz tüm kategorilerde finale çıktık, 25, 35 ve 45’de şampiyon, 55’de de 2. olduk. Bugün buraya bu şampiyona da oynayan tüm atletlerimizi davet ettik, onlar ile birlikte bir sabah kahvaltısı yaptık. Şu anda kortlarımızda tenis oynuyorlar, akşamüzeri de burada toplu bir yemek yiyerek organizasyonumuzu tamamlayacağız” biçiminde konuştu.