Ünlü tenisçi Eugenie Bouchard “Wild card” ile İstanbul’da korta çıkıyor

WTA dünya sıralamasının eski 5 numarası Kanadalı Eugenie Bouchard, TEB BNP Paribas Tennis Championsip Istanbul’a “Wild card” ile elemelerden katılacak.

Türkiye Tenis Federasyonundan (TTF) yapılan açıklamaya nazaran, 26 yaşındaki tenisçi, 8-13 Eylül’de TTF İstanbul Tenis Merkezi’nde düzenlenecek TEB BNP Paribas Tennis Championsip Istanbul’da “Wild card” ile ana tabloya kalabilmek için gayret edecek.

Eugenie Bouchard, 20 yaşındayken 2014’te Wimbledon’da final oynama başarısı gösterdi. Birebir dönemde Avustralya Açık ve Roland Garros’ta yarı final, Amerika Açık’ta da çeyrek final gören Kanadalı sportmen, dünya sıralamasında ise 5 numaraya kadar tırmanmıştı.

Mesleğinin WTA düzeyindeki tek şampiyonluğunu 2014’te Nürnberg’de elde eden Bouchard, ayrıyeten toplam beş kere final oynamayı da başardı. Son olarak ise WTA Prag’da çaba eden Bouchard, çeyrek final müsabakasında Elise Mertens’e elenerek turnuvaya veda etti. Kanadalı tenisçinin mesleğindeki tepe noktalardan bir başkası ise 2016 Rio Olimpiyatları’nda ülkesi ismine gayret etmesi oldu.

İSTANBUL’DA BİR KERE DAHA

Bir Grand Slam’de finale yükselen tarihteki birinci Kanadalı tenisçi olan Eugenie Bouchard, aktüel dünya sıralamasında 272. basamakta yer alıyor. Bouchard, TEB BNP Paribas Tennis Championsip Istanbul ile yine tırmanışa geçmeyi hedefliyor.

Daha evvel 2016 yılında Türkiye’ye gelen Eugenie Bouchard, ulusal tenisçi Çağla Büyükakçay ile Ankara Spor Salonu’nda bir şov maçında karşılaşmıştı. Yaklaşık 10 bin kişinin takip ettiği müsabakada, kazanan taraf ise 6-4, 4-6 ve 7-5’lik setlerle Çağla Büyükakçay olmuştu.

Bouchard, 2017’de 4 numaralı seribaşı olarak katıldığı TEB BNP Paribas İstanbul Cup Memleketler arası Bayanlar Tenis Turnuvası’nda ise birinci çeşitte elenmişti.