Ulusal tenisçi Altuğ Çelikbilek’ten Rusya’da ikincilik

Mesleğinin birinci ATP Challenger finaline Rusya’da uzanan Altuğ Çelikbilek, 123 dakikalık final gayretini 6-4, 3-6, 6-4 ile üç sette kaybederek turnuvayı ikincilikle tamamladı.

Rusya’nın St. Petersburg kentinde sert tabanda düzenlenen ATP Challenger turnuvası Grand Palace Championship’te sırasıyla; Khumoyun Sultanov, Alexey Vatutin, Jesper De Jong ve Artem Dubrivnyy’i mağlup eden Altuğ Çelikbilek finalde Zizou Bergs ile karşılaştı.

Belçikalı raket Bergs karşısında Çelikbilek birinci seti 1-5 geriden 5-4’e getirse de set 6-4 Bergs’in üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci sette tesirli oyunu ile rakibi karşısında üstünlük kuran Altuğ Çelikbilek, 6-3 ile seti kazanarak maçı final setine taşıdı.

Her iki oyuncunun da servislerine tutunduğu final seti büyük bir gayrete sahne oldu. Çelikbilek beşinci oyunda 3 defa servis kırma talihini değerlendiremezken skor 4-4’teyken bir sefer daha bu fırsatı kaçırdı. 5-4 geriye düşen Altuğ Çelikbilek, kendi servisinde maça tutunmaya çalıştı, set 6-4 Bergs’in üstünlüğü ile tamamlandı.

Geçen hafta açıklanan sıralamada mesleğinde 286 ile en yüksek sıralamaya ulaşan Çelikbilek yeni açıklanacak sıralama ile mesleğinin en güzelini geliştirmeye devam edecek. Temsilcilerimiz Altuğ Çelikbilek ve Cem İlkel gelecek hafta tekrar Grand Palace Championship’in ikinci turnuvasında çaba edecek.